Dobry fachowiec do remontu kuchni, czyli jaki?

Zanim jeszcze zaczniemy poszukiwania dobrego fachowca do remontu naszej kuchni, należy zastanowić się, czym właściwie powinien się on wyróżniać. Osoba, której powierzymy remont naszej kuchni, na pewno musi posiadać dużą wiedzę, być samodzielna, profesjonalna oraz rzetelnie podchodzić do każdego zlecenia. Dobry fachowiec powinien także posiadać stosowne uprawnienia, a także certyfikaty i świadectwa potwierdzające posiadanie prawo do wykonywania zawodu. Oczywiście dobry specjalista od remontów może być samoukiem – w takim wypadku warto zapoznać się z przykładowymi realizacjami czy referencjami. Bardzo dobrym źródłem pozyskiwania informacji na temat usług danego fachowca będą opinie klientów – tu jednak należy być ostrożnym i uważać na nieuczciwą konkurencje, która może wystawić negatywne komentarze, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Nie można również zapominać o tym, że dobry fachowiec powinien posiadać odpowiednie narzędzia oraz sprzęt niezbędny do wykonywania prac remontowych.

Odpowiedni plan na remont kuchni to podstawa

Każdy remont, niezależnie od jego wielkości, powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany, dzięki czemu unikniemy wielu problemów organizacyjnych. Na początku ustalmy dokładnie zakres prac remontowych – czy zależy nam na generalnym remoncie kuchni czy może tylko na przemalowaniu ścian na inny kolor lub wymianie podłogi? Już na tym etapie warto zapoznać się z orientacyjnymi cenami za konkretne usługi w swojej okolicy. Pozwoli to w przybliżeniu oszacować przybliżony koszt remontu, a także porównać ceny różnych fachowców. Pamiętajmy również o tym, aby remont zawsze planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu zyskamy czas na znalezienie odpowiednich fachowców. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że rzadko się zdarza, że dobre firmy remontowe są w stanie podjąć się zlecenia ,,od ręki”. Na wolne terminy z reguły trzeba czekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. 

 

Gdzie szukać ekipy wykończeniowej do remontu kuchni?

Istnieje kilka sposób na znalezienie fachowców do remontu kuchni. Każdy z nich może zakończyć się sukcesem, pod warunkiem, że będziemy ostrożni w podejmowaniu decyzji. Jak wiadomo, oszustów nie brakuje. 

Szukanie fachowca do remontu kuchni przez internet

Internet stał się nieocenionym źródłem informacji. Z pewnością jest to cenna baza wiedzy o lokalnych firmach wykończeniowo-budowlanych. Faktem jest, że za pomocą internetu można znaleźć dobrego fachowca – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, po czym wyświetli nam się lista wyników wskazujących nam specjalistów z danego regionu lub miasta. Jednak szukając ekipy w ten sposób, musimy być ostrożni, bo ta metoda może okazać się zawodna. Zdarza się że pozytywne opinie w sieci są nieprawdziwe. W końcu taką opinię można napisać każdy. Przeglądając oferty w internecie, pamiętajmy, że właściciele firm nie zawsze muszą podawać prawdziwe informacje, a fachowcy, których znaleźliśmy, mogą okazać się zwykłymi oszustami. Aby mieć pewność, że dana firma jest wiarygodna, warto sprawdzić czy posiada, chociażby stronę internetową. Jeżeli ma na niej sporo realizacji, projektów, opinii użytkowników można umówić się na niezobowiązujące spotkanie. 

Szukanie fachowca do remontu kuchni z polecenia

Z całą pewnością zatrudnienie ekipy z polecenia to najbezpieczniejsze rozwiązanie. W tym celu można zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny. Być może ktoś z bliskich przeprowadził niedawno remont kuchni i zna kogoś, kto mógłby się tego zadania podjąć również u nas. Ten sposób poszukiwań fachowca jest bardzo praktyczny i wiarygodny. Raczej nasi bliscy nie polecą nam firmy, która wykona fuszerkę. Trzeba jednak pamiętać, że i taka forma poszukiwań nie jest pozbawiona wad. Nie zawsze dobrze wykonana robota dla jednego oznacza to samo dla drugiego. 

Szukanie fachowca do remontu kuchni z ogłoszenia 

Firmę remontową można znaleźć również za pośrednictwem ogłoszeń umieszczonych w prasie, telewizji czy radiu. Ten sposób może okazać się skuteczny, ale zawsze warto wcześniej dowiedzieć się, jak najwięcej o konkretnej ekipie remontowej.

Wycena remontu kuchni

Trudno jest jednoznacznie określić cenę remontu, dlatego dobry fachowiec powinien przyjść, zobaczyć i na tej podstawie podać kosztorys. Pamiętajmy, że taka wycena zwykle nie stanowi wartości ostatecznej, ale dzięki niej będziemy w stanie określić przedział cenowy. Podczas remontu zwykle trzeba przygotować się na nieprzewidziane wcześniej wydatki. 

Czy najtańszy fachowiec może być dobrym fachowcem? 

Niestety, ale zwykle tanio nie oznacza dobrze. Najtańsi fachowcy najczęściej nie wykonują usług w zadowalający sposób. Usługa wykonana najtańszym kosztem może wymagać dodatkowych poprawek, dlatego wybierając ekipę remontową, nie należy kierować się najniższą ceną.