Kuchnia — trzon Twojego domu 

Kilkadziesiąt lat temu kuchnia była jedynie tłem gospodarstwa domowego. Podejście domowników do tego pomieszczenia zmieniło się w ostatnim czasie diametralnie. Dzisiaj kuchnia stanowi trzon każdego domu lub mieszkania. Pragniemy otwartej i estetycznej przestrzeni. Miejsce to kojarzone jest z celebracją. To miejsce, w którym przyjaciółki piją wino w piątkowy wieczór, para przygotowuje romantyczną kolację, a rodzina gotuje wspólnie obiad w niedzielne popołudnie. Warto zatem poświęcić wiele uwagi i precyzji, dokonując metamorfozy kuchni. 

Dlaczego prawidłowe zaplanowanie remontu kuchni jest tak ważne? 

Coraz więcej osób decyduje się na generalny remont kuchni z powodów wizualnych. Istnieją także przyczyny techniczne lub wiążące się z koniecznością modernizacji. Wtedy pomoc architekta może okazać się bezcenna. Warto zatem już na samym początku dobrze zaplanować remont kuchni, aby cały proces zmian był płynny i satysfakcjonujący. Dzięki temu to miejsce zawsze będzie kojarzone tylko z tym, co dobre.

Jakie są powody, dla których podczas remontu kuchni powinieneś współpracować z projektantem wnętrz?

Dlaczego przy remoncie kuchni warto zatrudnić architekta wnętrz? 

Po pierwsze: Oszczędność pieniędzy

Wielu osobom propozycja współpracy z projektantem wnętrz może się kojarzyć z wydatkiem. Często jednak ta kolaboracja może nam umożliwić spore oszczędności. Nikt tak jak specjalista, nie przedstawi nam kilku ofert, niewiele różniących się wizualnie od siebie projektów, za to rozbieżnych cenowo. Wynika to z dobrej znajomości rynku i nawiązanych współprac. Architekci posiadają odpowiednią wiedzę, by podpowiedzieć nam ciekawe rozwiązania z każdej półki cenowej. Dodatkowo idealnie zagospodarują przestrzeń i zaplanują najkorzystniejsze i najbardziej funkcjonalne rozmieszczenie szafek kuchennych.

Po drugie: Oszczędność nerwów

Stanięcie przed tak poważnym zadaniem, jakim jest generalny remont kuchni, może nam przysporzyć wiele stresu. Nawet gdy mamy w głowie obraz wymarzonej kuchni, może się okazać, że nie da się go zrealizować. Projekt bowiem musi uwzględniać wszystko — metraż, drzwi i okna, instalacje elektryczne i wodociągowe. Ustawienie mebli, kuchenki, zlewu czy lodówki musi być przemyślane. Rozplanowanie szafek kuchennych to również nie lada wyzwanie. Specjalista od wnętrz dokładnie wie, co się sprawdzi, a co nie już na samym początku metamorfozy naszej kuchni. Źle przygotowany projekt może przynieść konsekwencje w postaci ponownego remontu. 

Po trzecie: Oszczędność czasu

Remont kuchni wiąże się z wieloma formalnościami, które potrafią zniechęcić i wywołać uczucie bezsilności. Dodatkowo odnowa zajmuje wiele czasu. Możemy sobie jednak znacznie ułatwić organizację remontu kuchni, decydując się na pomoc architekta i firmy remontowej. Specjaliści znacznie szybciej dobiorą najlepsze materiały, zaplanują poszczególne etapy remontu czy też dobiorą funkcjonalne rozwiązania.  Nie musisz wykonywać masy telefonów i wysyłać wiadomości do różnych specjalistów i wykonawców. Wystarczy jeden — do projektanta. 

Po czwarte: Pewność efektu końcowego 

Korzystając ze wsparcia profesjonalisty, otrzymamy cyfrową ilustrację projektu architektonicznego. W specjalnym programie wszystkie pomysły i zmiany w trakcie przeprowadzania remontu kuchni bardzo łatwo zmienić. Tym sposobem uchronimy się od podjęcia złej decyzji. 

Po piąte: Dopracowanie szczegółów 

Dokonując metamorfozy kuchni, projektant towarzyszy nam do samego końca. Wspólne dopracowanie szczegółów pozwoli uniknąć kupowania akcesoriów, które nie pasują do naszego wnętrza. Architekt proponuje niebanalne rozwiązania, o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć lub nie pomyśleć. 

Wszystkie pomysły, które przychodzą nam do głowy, szczególnie przed rozpoczęciem generalnego remontu kuchni, może być ciężko połączyć w spójną całość. Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem powstania pomieszczenia niepraktycznego. Od samego początku z pomocą przychodzą fachowcy. Zarówno pod postacią architektów, jak i malarzy, stolarzy czy płytkarzy.