Jak wygląda nowoczesna spiżarnia w kuchni kawalerki? 

Spiżarnia zwykle kojarzona jest z osobnym pomieszczeniem, dlatego dla wielu wydaje się niemożliwa do stworzenia w kawalerce. Często jest ona organizowana w komórce. W przypadku małych mieszkań, taki rodzaj spiżarni również może być problematyczny. Dlatego musimy skorzystać z funkcjonalnych mebli kuchennych. W kawalerce sprawdzi się spiżarnia ukryta w zabudowie. Będzie ona niezauważalna i świetnie skomponuje się z pozostałą częścią kuchni. Taka kompletność jest bardzo ważna w małym mieszkaniu. Chroni nas przed bałaganem, o który bardzo łatwo w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Nowoczesna spiżarnia w kuchni kawalerki jest praktyczna, zorganizowana i przyjemna wizualnie. Wykorzystuje ona najnowsze gadżety ułatwiające przechowywanie żywności, dzięki czemu jest niezwykle ergonomiczna i wygodna.

Jakie meble kuchenne wybrać do spiżarni w kawalerce? 

Planowanie spiżarni w kawalerce warto zacząć już na początku wybierania mebli kuchennych do kawalerki. Musimy zastanowić się, w której części naszego mieszkania chcemy chować żywność i sprzęt kuchenny. To miejsce powinniśmy mieć zawsze pod ręką, gdy przygotowujemy posiłki. 

Czy spiżarnia w małym mieszkanie to dobry pomysł?

Spiżarnia w kawalerce ukryta w szafce kuchennej

W kawalerce żadna przestrzeń nie może się zmarnować, dlatego wykorzystajmy przestrzeń aż do sufitu. Zainstalujmy nad blatem długie szafki kuchenne. Warto w tym celu zaopatrzyć się także w mini drabinkę, która ułatwi nam sięganie po produkty znajdujące się wyżej. Półki zamontowane w szafkach zwykle mają różne wysokości. Upewnijmy się, że dodatkowe akcesoria, jak na przykład pojemniki na makaron czy inne produkty suche zmieszczą się wewnątrz mebli kuchennych. 

Spiżarnia w kawalerce w szufladzie lub koszu cargo

Drugim rozwiązaniem dla spiżarni w małym mieszkaniu są innowacyjne szuflady i kosze cargo. Poprawiają one organizację przestrzeni i są niebywale mobilne. Ich rozmiar możemy dopasować do naszej niewielkiej kuchni. Sprawnym rozwiązaniem jest umieszczenie wysokiej szafki cargo obok lodówki. Wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy do gotowania znajdą się w jednym miejscu. Jeśli obie będą zabudowane w tym samym odcieniu, nasza kuchnia będzie wyglądać bardzo estetycznie. Alternatywą są szuflady cargo podblatowe. Mogą być one szersze, dzięki czemu nadadzą się do schowania garnków czy misek. Te wąskie natomiast to świetne rozwiązania dla przetrzymywania przypraw lub olejów. Z cichym wysunięciem szafki odsłoni się przed nami nowoczesna spiżarnia w kuchni kawalerki. 

Spiżarnia w kawalerce z otwartymi regałami

Miłośnicy gotowania zapewne uwielbiają widok uporządkowanych w pudełkach makaronów, suchych strączków, płatków czy zbóż. Jeśli naszym marzeniem jest otwarty regał, niech małe mieszkanie nas nie powstrzyma przed jego spełnieniem. Wtedy również łatwo zauważymy, które z produktów się kończą i które trzeba dokupić. Możemy zamontować pojedyncze półki nad blatem kuchennym. Ciekawym rozwiązaniem do spiżarni w małym mieszkaniu są półki kuchenne narożne. Sprawdzą się, jako podstawa dla przypraw w buteleczkach. Uwaga! Spiżarnia w kawalerce z otwartymi regałami to rozwiązanie dla osób, które z łatwością utrzymują porządek.

Rzeczy, o których warto pamiętać organizując spiżarnie w małym mieszkaniu

Przetwory znajdujące się w spiżarni powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki. W jej wnętrzu powinno być sucho, ciemno i chłodno. Aby utrzymać czystość i przejrzystość w szafkach, warto kupić szczelne pojemniki i słoiki. To również uchroni naszą kuchnię przed molami spożywczymi. Pamiętajmy, że stworzenie nowoczesnej spiżarni w kawalerce nie jest niemożliwe. Wystarczy tylko kreatywny pomysł! Dobrze zorganizowana może nawet zaskoczyć swoją obszernością. W planowaniu spiżarni trzeba jak najlepiej wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Pomogą nam w tym funkcjonalne i modne meble kuchenne.