Jak wyremontować kuchnię w sposób modny, ale nie „oklepany”?

Obecnie podczas urządzania wnętrz króluje kilka podstawowych nurtów. Jednym z nich jest wybieranie bieli lub szarości jako motyw przewodni. Rozwiązania te są owszem, modne, ale również dość „oklepane”. Można je uznać jako bezpieczne warianty, pasujące niemalże do wszystkiego. Nie ma więc ryzyka, że podczas urządzania pomieszczenia popełnimy jakiś błąd, przez co są to jedne z najchętniej wybieranych opcji.

Prawda jest jednak taka, że wnętrza urządzone inaczej, niż wszystkie, mają swój urok i charakter. Indywidualny styl pomieszczeń, zwłaszcza jeśli został dopasowany do upodobań ich właściciela, może sprawić, że uda się uzyskać wyjątkowy efekt i niepowtarzalny klimat. 

Podczas remontu kuchni warto więc zdecydować się na nietypowe i odważne rozwiązania, ponieważ to właśnie one sprawiają, że efekt „ŁAŁ” jest gwarantowany. Jeśli jednak nie masz pomysłu na ciekawe rozwiązania podczas remontowania i urządzania pomieszczenia kuchennego, przychodzimy z pomocą! 

Rozwiązanie #1 Montaż szklanych blatów podczas remontu kuchni

Jedną z ciekawszych, a jednocześnie rzadko wybieranych opcji, jest montaż szklanego blatu podczas remontu w kuchni. Wariant ten jest dość uniwersalny – sprawdzi się w pomieszczeniu kuchennym urządzonym w każdym możliwym stylu. Co więcej, nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o odpowiednie kolory, z którymi szkło dobrze się prezentuje. 

Mimo wielu zalet, jakie ma szklany blat w kuchni, nadal ma on niewielu zwolenników. Jest tak głównie przez fakt, że szkło jest materiałem dość kruchym. Jeśli dojdzie do jego zniszczenia, łatwo o skaleczenie się. Należy jednak mieć na uwadze, że blaty wykonywane są ze specjalnego rodzaju szkła, które jest dodatkowo utwardzone, a jeśli już dojdzie do jego ukruszenia lub zbicia – rozpada się on na małe, jednak nieostre kawałki.

Rozwiązanie #2 Wybór czarnego sufitu podczas remontu kuchni

Wiele osób nie wyobraża sobie wyboru czarnego sufitu podczas remontu kuchni. Uważają, że wariant ten przytłoczy całe pomieszczenie, sprawi, że będzie ono mniejsze optycznie i smutniejsze. Kluczem do sukcesu jest jednak zastosowanie odpowiednich dodatków, w tym również wybór odpowiedniego koloru mebli. 

Decydując się na czarny sufit, warto rozważyć dwie opcje: 

  • pierwsza z nich to wariant nieco bardziej klasyczny, ponieważ wystarczy pomalować sufit farbą;
  • druga opcja jest dla osób bardziej odważnych. Polega na montażu czarnego szkła na suficie w kuchni. Wariant ten jest elegancki i nowoczesny jednocześnie. Szczególnie fajnie komponuje się również w kuchniach w stylu glamour, w których właściciel zdecyduje się na zakup kryształowego żyrandola. Światło rozprasza się wówczas w wielu kierunkach, dając niezastąpiony efekt.

Rozwiązanie #3 Spójność kolorystyczna, czyli jeden motyw przewodni podczas remontu w kuchni

Wspominaliśmy wcześniej o bieli i szarości jako motywie przewodnim, że jest to „oklepany” sposób na wykończenie wnętrz. Teraz chcemy powrócić do wyboru jednego koloru jako motywu przewodniego, jednak w wersji odważniejszej i ciekawszej. Wybór spójności kolorystycznej podczas remontu kuchni fajnie sprawdzi się, jeśli barwa będzie żywa. Warto postawić w tym przypadku na czerwień, wspominaną już wcześniej czerń, zieleń, żółć czy delikatny róż. Kolory te w tym przypadku powinny znaleźć się na ścianach, podłodze, a także na meblach.

Aby jednak kuchnia nie wydawała się nudna, wystarczy dokupić do niej ciekawe dodatki. Co więcej, powinny one być w kolorystyce przełamującej wybraną barwę motywu przewodniego. Dzięki temu uzyskamy fajny, ciekawy i niecodzienny efekt.

Rozwiązanie #4 Efekt ciągłego remontu, czyli beton na ścianach i podłodze w kuchni

Kolejnym nietypowym i odważnym rozwiązaniem podczas remontu kuchni jest wybór betonu, jako materiału wykończeniowego ścian i podłogi w kuchni. Wariant ten przez wielu uznawany jest jako bezsensowny – zastanawiają się oni, jak na własne życzenie można wybrać tak surowe wykończenie kuchni. 

Opcja ta wcale jednak nie musi być surowa i zimna, na jaką często wygląda. Należy przede wszystkim wiedzieć, jakie dodatki wybrać do takiego pomieszczenia. Powinny mieć one odpowiedni kolor, wzór i fakturę, odbiegającą od wyglądu surowego betonu. Warto również zdecydować się na obecność dużej ilości roślin, które znacznie ożywią kuchnię.