#1 Sufit podwieszany w kuchni glamour wyposażony w taśmy LED

Taśmy LED są świetnym sposobem na oświetlenie każdego wnętrza – nie tylko tego, w którym się gotuje. Jednak w przypadku kuchni urządzanej w stylu glamour sprawdzi się szczególnie ciekawie. Ledy stwarzają niepowtarzalny nastrój. Oświetlają pomieszczenie w sposób delikatny, nie rażąc po oczach jego użytkowników.

Warto pamiętać o tym, aby do wykonania podwieszanego sufitu zatrudnić kogoś doświadczonego. Niezbędne są bowiem profesjonalne pomiary, bez których nie będzie możliwe osiągnięcie pożądanych efektów. Jeśli osoba za to odpowiedzialna, nie wykona dokładnie swoich obowiązków, zamiast efektownego sufitu idealnego do kuchni glamour, możemy otrzymać coś, co nadaje się jedynie do poprawki lub całkowitego ponownego wykonania. 

#2 Lustrzany sufit w kuchni w stylu glamour

Jeśli jesteś miłośnikiem ekstrawagancji, połączenia stylu i niecodziennych rozwiązań, idealnym wariantem będzie zastosowanie w kuchni glamour lustrzanego sufitu. Jest to jedna z ciekawszych opcji, które prezentujemy. Świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich pomieszczeń, które zostaną w ten sposób optycznie powiększone. Lustro wywoła bowiem efekt głębi, odbijając całość wnętrza. Co więcej, pomieszczenie będzie również zdecydowanie jaśniejsze. Dzieje się to w ten sposób, że światło – zarówno to wpadające zza kuchennego ona, jak i sztuczne, padające z lamp – odbija się w lustrzanej tafli. Dzięki temu obejmuje również inne części kuchni – nie tylko te, na które bezpośrednio świeci. 

W tym przypadku również niezwykle ważne jest, aby zgłosić się do profesjonalnego szklarza. Doradzi on bowiem, na jakie dokładnie lustro się zdecydować, jakiej powinno ono być wielkości, a także w jaki sposób należy je zamontować. 

#3 Sufit w kuchni glamour wyposażony w eleganckie żyrandole

Kolejna propozycja również nawiązuje do oświetlenia. Kuchnia urządzona w stylu glamour rządzi się swoimi prawami. Jej elementy wyposażenia powinny być inne, niż w przypadku stylu klasycznego czy nowoczesnego. Glamour charakteryzuje się postawieniem na bogactwo i dekoracyjność wszystkich detali. Podobno zasada tyczy się także oświetlenia danego pomieszczenia. 

Sufit w kuchni glamour powinien być wyposażony w elegancką, bogato zdobioną lampę, np. w postaci żyrandola przyozdobionego kryształkami. Wariant ten jest jednym z najlepszych możliwości, ponieważ nie tylko sam w sobie ładnie wygląda, ale również daje ciekawe efekty świetlne. Światło przebijające się przez ozdobne kamyczki tworzy na ścianach, meblach czy podłodze niezwykle efektowne „wzorki”, których nie dałoby się uzyskać w żaden inny sposób. 

#4 Kuchnia urządzona w stylu glamour z czarnym sufitem

Ostatnią naszą propozycją na sufit w kuchni w stylu glamour jest pomalowanie go na czarno. Każdy z nas wie, że barwa ta uznawana jest za niezwykle elegancką, a jednocześnie uniwersalną i klasyczną. W pomieszczeniu kuchennym sprawdzi się idealnie, ponieważ nada mu nieco pazura, jednocześnie stwarzając niepowtarzalny nastrój. Jeśli czarny sufit połączymy z zastosowaniem poprzedniego pomysłu, tzn. żyrandola z ozdobnymi kamieniami, efekt glamour zostanie jeszcze bardziej pogłębiony. 

W tym przypadku jest jednak jedna kwestia, na którą musimy uważać. Ciemne kolory na suficie mogą sprawić, że wnętrze wyda się przytłoczone. Wariant ten sprawdzi się więc raczej w dużych i przestrzennych kuchniach, w których efekt ten nie zaszkodzi wyglądowi całego pomieszczenia.

Co jest ważne w kuchni w stylu glamour?

Decydując się na urządzenie kuchni w stylu glamour, należy pamiętać o tym, że wszystkie elementy wyposażenia powinny podążać za wybraną ścieżką dekoratorską. Niezwykle ważne jest bowiem zachowanie spójności, ponieważ w przeciwnym razie może okazać się, że nasze wymarzone wnętrze wcale nie wygląda tak, jak sobie to wyobrażaliśmy. 

W kuchni glamour fajnie sprawdzą się różnego rodzaju dodatki, zachowane w danej kolorystyce. Są to m.in.:

  • pojemniki na kawę, herbatę, mąkę czy makarony, których kolor zbliżony jest do wybranego motywu przewodniego;
  • szklane wazony na kwiaty – można również zdecydować się na bardziej elegancką wersję, czyli szkło kryształowe;
  • elegancka zastawa, np. porcelanowa.

Oprócz tego warto również zdecydować się na pasujące do całego wystroju blaty kuchenne. W tym przypadku niezwykle ciekawą opcją jest marmur, który oprócz swoich zalet wizualnych, jest również niezwykle funkcjonalny.