Kuchenna podłoga cała z żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa to wyjątkowy materiał, który daje nam nieograniczone możliwości przygotowania wyjątkowej kuchennej podłogi. Można ją dowolnie barwić, a nawet zatopić w niej przedmioty. Jest to syntetyczny materiał, który w wyniku reakcji chemicznej utwardza się tak mocno, że bez problemu może być traktowane jako podłoże do intensywnego użytkowania. Dodatkowo żywica odporna jest na zachlapanie, wysoką temperaturę czy chodzenie po niej, co sprawia, że z powodzeniem może być wykorzystywana do stworzenia podłogi w kuchni. Do wyboru mamy gotowe mieszanki już zabarwione, ale możemy skorzystać z możliwości, jakie daje nam ten materiał i samodzielnie zaprojektować naszą podłogę. Co możemy wyczarować z żywicy epoksydowej? Możemy zatopić w niej pamiątki, korek z wypitych win, drobne kamyki przywiezione z podróży, zasuszone kwiaty, liście czy chociażby ozdobny brokat. Oczywiście kuchenna podłoga z żywicy epoksydowej może być wykonana wyłącznie z niej lub też możemy ją zabarwić na dowolny kolor. Co więcej, różnokolorową żywicę możemy ze sobą dowolnie łączyć, a nawet tworzyć z niej piękne obrazy.

Mozaikowa kuchenna podłoga

Ciekawym pomysłem na stworzenie wyjątkowej podłogi w kuchni jest wykorzystanie na niej mozaiki. Można ją wykonać zarówno z gotowych, dużych płytek, jak również zaprojektować swoje wzory z niewielkich fliz czy gresu. Tak przygotowana mozaikowa podłoga kuchenna może być wyjątkową dekoracją. Jeśli wybierzemy wysokiej jakości produkty, będzie nam służyć przez długie lata. Dodatkowo warto podkreślić, że mozaika na podłodze w kuchni jest w pełni funkcjonalna, da się ją łatwo myć i odkażać. Jeśli marzy nam się coś zupełnie wyjątkowego, mozaika na podłodze możemy wykonać z nietuzinkowym z materiałów. Przykładem mogą być monety. By zwiększyć trwałość takiej kuchennej podłogi, warto wylać na nią warstwę żywicy, która doskonała utwardzi całą powierzchnię.

Kilka pomysłów na nietuzinkową podłogę w kuchni

Szklana podłoga w kuchni – fanaberia czy doskonały pomysł?

Szkło w naszych mieszkaniach i domach wykorzystujemy coraz chętniej i śmielej. Pojawia się ono już nie tylko w przeszklonych ścianach, meblach, dekoracjach, ale również na podłogach. Także w kuchni możemy sięgnąć po szkło na podłodze. W jakiej formie zrobić to najlepiej? Do wyboru będziemy mieli kilka rodzajów szklanych paneli, które odpowiedni specjalista w może położyć nam na podłodze w kuchni. Prawidłowe wykonanie takiej podłogi jest kluczem do jej trwałości. Jeśli postawimy na wysokiej jakości szkło hartowane, nie ma przeszkód, by sprawdziło się ono nawet w tak wymagającym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Zeskanuj w ten sposób nie tylko wyjątkowo wyglądającą podłogę, ale przede wszystkim trwałą i łatwą w użytkowaniu powierzchnię. Podłoga ze szkła da się bowiem łatwo czyścić, wystarczy przetrzeć ją wodą z płynem, by pozbyć się wszystkich zabrudzeń.

Roślinna podłoga w kuchni – dla wielbicieli przyrody

Jeśli lubimy niekonwencjonalne rozwiązania, a remonty przeprowadzamy co kilka lat, możemy w kuchni przygotować sobie rośliną podłogę. Jednym z najprostszych rozwiązań, a równocześnie najbardziej funkcjonalnym będzie ukrycie roślinności pod szkłem. Musimy oczywiście zadbać o to, by nasza podłoga miała odpowiednią wilgotność, dostęp do powietrza bądź też wybierzmy sztuczną trawę. Jeśli nasza kuchnia jest duża, ciekawym rozwiązaniem będzie również wykonanie na jej powierzchni wyłącznie fragmentu z roślinnością. Na przykład na środku pomieszczenia można umieścić panel z mchem chrobotkiem, który jest efektowną ozdobą, a dodatkowo niewymagającą rośliną.

Podłoga wspomnień do kuchni i nie tylko

Kuchenna podłoga może być odzwierciedleniem naszych pasji i zebranych doświadczeń. Jeśli na przykład specjalizujemy się w układaniu puzzli, możemy położyć się na podłogę w kuchni. Taka podłoga z puzzli będzie wyjątkową dekoracją, zwłaszcza że możemy dowolnie wybrać motyw, który się na niej znajdzie. Warto również pamiętać, że możemy dowolnie konfigurować w wielkość elementów, z których chcemy ją stworzyć, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Nie zapominajmy również o utrwaleniu całości, w tym celu możemy taką podłogę z puzzli pokryć cienką warstwą lakieru, żywicy bądź też szkłem.

Naklejki na podłogę kuchenną – idealne, gdy nie mamy czasu na remont

Ciekawym, a przede wszystkim tanimi szybkim w realizacji pomysłem na nietuzinkową kuchenną podłogę jest oklejenie dotychczasowej powierzchni naklejkami. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę naklejek o różnych wielkościach i wzorach. Dzięki temu bez trudu dobierzemy je zarówno do wnętrza,  jak i naszych upodobań. Co więcej, będzie to remont szybki, tani i nieinwazyjny.