Przede wszystkim ważna jest jakość

W najbliższych miesiącach będziemy stawiać na jakość usług remontowych, mebli czy wszelkich sprzętów niezbędnych w codziennym życiu. Szybko rosnące ceny zmuszają nas do ograniczeń w wydatkach. Zdecydowanie lepiej kupić dobrej jakości produkty, które starcza nam na lata niż wybierać te słabej jakości, które szybko się popsują i będą wymagać wymiany. O tej zasadzie powinniśmy pamiętać, gdy zdecydujemy się na remont otwartej kuchni. Pamiętajmy, że lepiej postawić na prostszy, klasyczny wygląd niż ślepo podążać za szybko zmieniającymi się modami.

Zadbaj o dużą ilość roślinności w otwartej kuchni

Wróćmy do trendów w urządzaniu kuchni w 2023 roku. Jednym z ciekawszych jest stawianie na dużą ilość naturalnej roślinności w kuchni otwartej na salon. Brak ściany sprawia, że do tego pomieszczenia dociera znacznie więcej naturalnego światła, a co za tym idzie lepiej zadomowią się w nim rośliny. Będziemy mieli większe możliwości wyboru niż byłoby to w przypadku zamkniętych kuchni. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z tej szansy. Obecność kwiatów, roślin i ziół w otwartej na salon kuchni sprawi, że we wnętrzu będziemy mieć czystsze powietrze, świeżo wyprodukowany tlen. Pomieszczenie będzie miało nieco bardziej domowy charakter, zostanie wizualnie ocieplone. Co ważne roślinność doskonale komponuje się z każdym stylem wnętrzarskim.

Postaw na intensywne kolory i ożyw wnętrze

Jeśli planujemy generalny remont kuchni otwartej, postawmy na intensywne barwy (na ścianach lub meblach). W odróżnieniu od poprzednich lat, 2023 przyniesie nam zdecydowany odwrót od delikatnych, pastelowych czy białych kuchni. W najbliższych miesiącach chętniej stawiamy na wnętrza w intensywnych kolorach. Oczywiście nie oznacza to, że cała kuchnia musi taka być, a chodzi raczej o jakieś jej fragmenty, np. kolory ścian, mebli czy płytek. A jakie barwy będą królować w naszych kuchniach otwartych na salon? Przede wszystkim ponadczasowe granaty, czerwienie, ciemne zielenie czy mocne szarości. Grunt, żeby nasycenie ich było dość duże. Jeśli nie czujemy się dobrze we wnętrzach z kolorowymi barwami, możemy wdrożyć je na ścianach bądź w przestrzeni międzymeblowej. Dobrym pomysłem będzie kontynuacja tej kolorystyki w salonie, np. w postaci dodatków jak zasłony, poduszki, obrusy. Kilka drobnych elementów sprawi, że salon połączony z kuchnią będzie spójny.

Klasyka w otwartej kuchni – nigdy nie wyjdzie z mody

W najbliższym roku modne będą również kuchnie otwarte na salon w wersji klasycznej i ponadczasowej. Jeśli więc nie lubimy intensywnych kolorów lub źle czujemy się w ich otoczeniu, warto postawić na uniwersalne kuchnie. W jaki sposób wyremontować naszą, by taka była? Przede wszystkim warto stawiać na podstawowe kolory: czerń i szarości w otoczeniu naturalnego drewna. Aby osiągnąć taki efekt, warto zmienić barwę ścian lub mebli. Jeśli nie możemy lub nie chcemy kupować nowych, wystarczy że przemalujemy te przez nas posiadane. W sklepach budowlanych znajdziemy farby, które odnowią płytki, ściany, podłogi czy nawet meble. Jest to jeden ze sposobów na tanie wyremontowanie kuchni otwartej na salon. Warto podkreślić, że klasyczne rozwiązania są ponadczasowe i w łatwy sposób można je delikatnie modyfikować, odświeżając wygląd wnętrza.

Boho, rustic, japandi – najmodniejsze style w urządzaniu kuchni otwartej na salon w 2023 roku

Style, które będą modne w 2023 roku są tożsame z poprzednio omówionymi trendami. Chętnie będziemy sięgać po Boho, rustic i japandi. Czyli style proste, naturalne, unikające przesytu i zbędnych dodatków na rzecz prostoty i klasycznych rozwiązań. Tak urządzona kuchnia otwarta i salon będą ekologiczne, jasne, przytulne. Sprawdzą się nawet w małych przestrzeniach, ponieważ opierając się na jasnych kolorach, będą je optycznie powiększać.

Półwysep jako łącznik między kuchnią a salonem

Przez jakiś czas w wystroju otwartych kuchni wyspy nie występowały. Stawiano raczej na wolną przestrzeń. W kolejnych miesiącach wyspy kuchenne ponownie będą kusić nas dodatkową powierzchnią do obróbki żywności i serwowania posiłków czy także przechowywania. Daje nam ona wiele możliwości aranżacyjnych i w przypadku kuchni otwartych sprawdzi się wyśmienicie. Wyspa kuchenna idealnie połączy oba pomieszczenia, pozwoli zapanować nad chaosem i codziennym bałaganem. Dodatkowo może stanowić idealny element dekoracyjny i dopełnienie aranżacji.